Divadlo v Davli (CZ)

Amatérské Divadlo v Davli zavítalo i do Prahy jako host Divadla na tahu. Představilo libomravnou tuchlohru Jaroslava Haška „Větrný mlynář a jeho dcera“ a po přestávce i premiéru aktovky A.P.Čechova „Námluvy“.
Sál byl zcela obsazen a diváci byli nadšeni.

Větrný mlynář a jeho dcera

Libomravná truchlohra o třech jednáních“ v podání Divadla v Davli – původně „dvourodinného“ amatérského divadla našich přátel, kteří byli přímo obsypání cenami na přehlídce amatérského divadla POPAD v Horních Pořernicích.

Osoby a obsazení:

  • Mlynář: Miloš Vodička
  • Mlynářova dcera: Rozárka Vodičková
  • Starosta: Ondřej Skladan,
  • Černoch Konrád: Ondřej Skladan

Autor: E.Drobílek, J.Hašek, F.Langer
Režie: Karol Skladan

Námluvy

Aktovka A.P.Čechova „Námluvy“.
Námluvy jsou ruskou veselohrou o námluvách dvou nesnesitelně majetnických, lakomých a tvrdohlavých lidí za doprovodu otce nevěsty, který má podobné vlastnosti jako oba snoubenci. Tato jednoaktová hra pochází z dílny Antona Pavloviče Čechova, světoznámého ruského prozaika a dramatika. Skrze svá díla autor kritizuje společenské neduhy, což je na díle Námluvy dobře vidět. V této jednoaktovce se zaměřil na hamižnost, lakomost, hádavost a tvrdohlavost. A nedejte se zmást situováním do prostředí carského Ruska – bohužel i dnes a tady se najdou zdatní následovníci Ivana Vasiljeviče Lomova a Stěpana Stěpanoviče Čubukova, o Natalji Stěpanovně ani nemluvě.

O tom, že námluvy mohou proběhnout zcela netradičně a dokonce, že se mohou proměnit až v gejzír groteskních situací, přesvědčí všechny diváky, milující humor a jemnou situační komiku A.P.Čechova, ve skvělých hereckých výkonech amatérského Divadélka v Davli v žertovné jednoaktovce Námluvy.

A. P. Čechov je znám svojí schopností nahradit vnější dramatický konflikt komornějšími vnitřními střety lidské psychiky a zdánlivě jednoduchý děj zvýraznit komickými prvky.

Osoby a obsazení:

  • Natalja Stěpanovna: Pavlína Kročová
  • Lomov: Ondřej Skladan
  • Čubukov: Miloš Vodička

Autor: Anton Pavlovič Čechov
Překlad: J.Panáček
Režie: Karol Skladan

Galerie:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

About us

We have it divided among us. I love painting and my husband takes photos and makes web sites. Discussions, constructive criticism and ideas sharing drive us to the new dimensions.

Contact us

For us, the friends, their presence and support is extremely important as well as your opinion. On the other side we are looking for your comments, suggestions or critics.

How to order

I live in small village near Prague, in the Czech Republic. If you want to gratify yourself or your friends let me know via e-mail info@cami.cz.