Aforismy - Mistr

Aforismy - Mistr

Svědomí je mistr, který učí porozumět.
Aforismy - Láska

Aforismy - Láska

Láska je jako nekonečný lán pole. Úrodu jenž nám vydá, je naší dobrovu potravou, ale vyžaduje vytrvalou a každodenní péči obou partnerů, ať pálí slunce či padají kroupy. Jen vyjímečná láska se přenese přes tento úkol s pocitem štěstí
Aforismy - Obyčejné potřeby

Aforismy - Obyčejné potřeby

Úskok a hlad jsou na tomto světě častější než východ slunce. A přesto si na ně nemůžeme zvyknout, neboť jídlo je potřebou těla a důvěra potřebou duše
Aforismy - Těhotenství

Aforismy - Těhotenství

Pohádkový svět ukrytý do kouzelné bubliny  je místem, kde nám svět dává poprvé  ochutnat zázrak. Ochutnávat můžeme však po celý život.
Aforismy - Iluze II.

Aforismy - Iluze II.

Iluze je mimořádně křehká věc, která se velmi snadno rozplyne. Přesto každý člověk má svou vlastní iluzi, na níž pracuje, aby ji změnil v realitu. To však nic nemění na faktu, že i když ji dovede ke zdárnému cíly, je to pořád jen určitá iluze.
Aforismy - Duše bez křídel

Aforismy - Duše bez křídel

Není nutno, aby duše měla křídla a vznášela se v oblacích. Je lépe mít ji při ruce stejně jako rozum
Aforismy - Unavenost

Aforismy - Unavenost

Je-li unavenost životním stylem, potom je jedno jestli plyne z práce či z nicnedělání.
Aforismy - Chudáček

Aforismy - Chudáček

Chudáček ten, co plive jedovatých slin nejvíce, neboť z toho věčného slintání má duši vyprahlou velice.
Aforismy - Neštěstí

Aforismy - Neštěstí

Neštěstí dobrého člověka ještě více narovná a špatného ještě více pokřiví. Otázkou je jestli opravdu lidstvo potřebuje neštěstí,  jen proto aby poznalo v jakém stavu má záda?
Aforismy - Smrt

Aforismy - Smrt

Smrt nehledej! Není toho třeba. Ještě se nestalo, že by na někoho zapomněla.
Aforismy - Paradox

Aforismy - Paradox

Smutek, strach,bolest, beznaděj ...jsou břemena světa. Rozhodně to však není to co nás svou tíhou přidržuje na tomto světě.
Aforismy - Sny

Aforismy - Sny

Sny jsou naším soukromým domácím biografem, kde si promítáme žánry dle našeho založení.
Aforismy - Stereotyp

Aforismy - Stereotyp

Vše na světě je určitý stereotyp. Důležité je držet rytmus.
Aforismy - Odpouštění

Aforismy - Odpouštění

Odpouštět může jen člověk, který se netopí v sebelítosti.
Aforismy - Síla osobnosti

Aforismy - Síla osobnosti

Množství a váha chyb, které člověk nese, nejsou měřítkem síly osobnosti. Síla osobnosti se ukáže teprve při nakládání s nimi.
Aforismy - Správný pohled
Díváš - li se neustále jen pod nohy kam šlapeš, nevidíš slunce nad sebou. Díváš - li se jen do výšin, můžeš uvíznout v bahně nebo klopýtnout. Díváš - li se před sebe, uvidíš toho nejvíc, přitom dojdeš nejdál a ještě si to užiješ.
Aforismy - Hloupost

Aforismy - Hloupost

Nejlépe hloupost vlastního jednání postřehneš na činech druhých?  Postřeh je opravdu nutný, aby bylo rozlišeno co je dáno ještě naší hloupostí a co už hloupostí druhých.
Aforismy - Manéž

Aforismy - Manéž

Není nutné, aby život byl manéží, kde jedni pro zviditelnění  strkají hlavu do tlamy šelmy či dělají kotrmelce a druzí se na jejich účet baví.
Sedm černých dam

Sedm černých dam

Samolibost je madam spokojená, do sebelásky nastrojená. Chamtivost je nekompromisní paní – rozpínavý host, který nemá nikdy ničeho dost. Prohnanost mazaná, hbitá osůbka, co se jí hodí, našeptá Ti do ouška. Povýšenost hledí tak vysoko vzhůru, že si ani nevšimne, kterak Ti na zádech pošlape blůzu. Panovačnost je vskutku krutá vládkyně, nečekej soucitu od toho, kdo chová se nevlídně. Závist a nenávist toť z jednoho hnízda sestry dvě, obě zlé jsou, bojující tvrdě, urputně a zákeřně.
Aforismy - Emoce

Aforismy - Emoce

Emoce jsou jako bacily. Nejsou vidět, ale když jich je příliš … mohou tě zahubit.

Aforismy (CZ)

Aforismus je krátký literární útvar. Myslím si, že stručné , výstižné a upřímné vyjádření zlepšuje vzájemnou komunikaci a zároveň ponechává i prostor pro naslouchání druhým

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

About us

We have it divided among us. I love painting and my husband takes photos and makes web sites. Discussions, constructive criticism and ideas sharing drive us to the new dimensions.

Contact us

For us, the friends, their presence and support is extremely important as well as your opinion. On the other side we are looking for your comments, suggestions or critics.

How to order

I live in small village near Prague, in the Czech Republic. If you want to gratify yourself or your friends let me know via e-mail info@cami.cz.